E relevant votatul raspunsului?

Regulament, informatii

Re: E relevant votatul raspunsului?

Mesajde chiciuc » 12 Dec 2015, 09:49

asta cred ca face cam ce vreau:
- marcheaza un topic cu un raspuns
- e intuitiv
[ABD] "Best Answer"

ar mai fi [CDB] Topic Solved

0
0
chiciuc
Tehnician
 
Coeficient: 162 (votes: 237)

Mesaje: 373
Membru din: 29 Aug 2013, 13:54

Re: E relevant votatul raspunsului?

Mesajde sammy » 12 Dec 2015, 12:21

Interesant... am sa ma uit cu atentie la acele topicuri.

Intre timp am facut modificarea pentru afisarea de ranking alaturi de nickname...

Se afiseaza doar pentru cei care au coeficient de minim 10.

Pentru ca afisarea unei pagini de topic este "una" iar home page-ul este "alta mancare de peste", nu are sens "calculul" de ranking dinamic, deci am pus cateva campuri in tabela de useri unde memorez acele statistici. Prin urmare, RESINCRONIZAREA dintre statistica de pe home-page si statistica din paginile de vizualizare topic, se va face o data pe zi.
Inca nu am facut asta, dar urmeaza.

LE: De fapt resincronizarea se va face la accesarea home page-ului.

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: E relevant votatul raspunsului?

Mesajde sammy » 12 Dec 2015, 12:44

Apropos... prima extensie este abandonata, se pare ca autorul s-a imbolnavit :|

https://www.phpbb.com/community/viewtop ... #p14275851

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: E relevant votatul raspunsului?

Mesajde sammy » 03 Oct 2016, 19:28

Bun... s-a pus BING [bot] sa de-a cu votul :lol:

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: E relevant votatul raspunsului?

Mesajde sammy » 12 Noi 2016, 23:31

Undeva dupa 6 septembrie 2016, acest forum a fost tinta indivizilor care se ocupa de găinării. Din pacate au reusit sa "exploateze" diverse "gauri" de securitate si si-au facut damblaua. Daca nu ma insel, au fost mai multi, semn ca acest site prezinta interes pentru ei :)

Doar ieri am observat ca vizitatorii erau redirectati la orice click (forum, topic, login etc.), pe site-uri xxx, cazinouri, matrimoniale etc... dupa care site-ul functiona normal, daca reveneai (pentru ca redirectul nu se facea intotdeauna in fereastra noua)

Deranjant este si ca unele redirectari se facea catre site-uri de pariuri din Romania, adica cretinii aia platesc "hackeri" ca sa sparga site-uri prin care sa obtina trafic suplimentar. Nu dau numele site-ului dar i-as intreba daca cosidera "normal" sa obtii trafic in urma unor actiuni ilegale.
Sunt convins ca nu beneficiaza de astfel de "servicii" gratuit.

Cand mi-am dat seama, am inceput imediat sa caut modificarile lor, cauze, solutii. Printre altele a fost renuntarea la "vot", mai ales ca se putea vota ca "guest". Mi-au dat de lucru.

Mi-a placut ideea de a primi like-uri de la vizitatori, insa pana la o solutie viabila impotriva cocalarilor, nu se va putea vota. Nici macar ca membru.

Securitatea site-urilor este extrem de "relativa" sa zic asa. Orice site se poate "periclita" daca prezinta interes suficient de mare.

Rugamintea mea, pentru cei activi pe forum, este sa semnaleze in privat orice disfunctionalitate a site-ului. Multumesc anticipat.

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: E relevant votatul raspunsului?

Mesajde sammy » 24 Ian 2017, 12:42

Revenind la voturi... vrea sa fac o precizare: in momentul de fata, cand se voteaza o postare, temporar votul este "vizibil", adica se incrementeaza numarul asociat, dar la refresh "dispare".
Din motive de securitate, voturile sunt salvate undeva intr-un loc temporar, urmand sa fie transferate. Ideea este ca "members ranking" nu va avea de suferit, iar voturile acordate vor apare.
Muncesc, pe cat posibil si pe partea asta :)

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: E relevant votatul raspunsului?

Mesajde sammy » 10 Aug 2017, 11:49

sammy scrie:Din motive de securitate, voturile sunt salvate undeva intr-un loc temporar, urmand sa fie transferate.


Am transferat voturile... S-au dublat practic. (4900 voturi inserate).
Doresc sa fac transferul saptamanal (macar), pana gasesc o solutie de a proteja datele.

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!


Anterior

Înapoi la Anunturi administrative

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Despre noi

Comunitatea detinatorilor de televizoare Samsung.

cron
Convertor audio 5.1 surround, digital la analog, optic la RCA
Inchide