Problema YouTube pe Smart TV 46F6400

2013

Problema YouTube pe Smart TV 46F6400

Mesajde dkreventon » 22 Ian 2014, 20:01

Salut.

Acum cateva luni (1-2) am achizitionat acest smart tv.

Toate bune si frumoase dar mergea cam greu pe youtube. Am tot cautat pe net si am descoperit ca la setarile pentru retea trebuie sa inlocuiesc serverul DNS de la Samsung (ceva gen 216.x.y.z) cu cel de la Google, si anume 8.8.8.8. Din acel moment aplicatia a mers super, la fel si alte aplicatii ce se foloseau de internet. L-am folosit in nenumarate randuri si am fost foarte multumit de el.

Intre timp (acum o saptamana) am schimbat router-ul wireless tp link cu unul care avea si standard-ul N, tot tp-link, cel anterior avand doar B si G. Nici o problema.

De cateva zile aplicatia a refuzat sa mai functioneze normal. Stau 3 minute sa se incarce si nu am nici o sansa sa ii dau play la ceva din telefon (folosind butonul din aplicatia youtube - http://postimg.org/image/rbp72gzs5/). Am incercat sa o reinstalez in nenumarate randuri, am pus router-ul wifi vechi, am dat reset la smart hub (practic factory reset) ba chiar am inlocuit serverul DNS de la google cu cea de-a doua varianta - 8.8.4.4, totul in zadar.

Am observat ca atunci cand dau play la un clip, s-a schimbat putin design-ul. Acele meniuri cu play, pause, forward, acum sunt transparente (se vede si in clip, 1:31). Inainte erau ~negre si nu se vedea prin ele.
Acum 4 zile m-am uitat la un clip folosind acele meniuri, singura problema a fost ca spre final nu a mai fost HD.

https://www.youtube.com/watch?v=GeLeXg_MCLE

0
0
dkreventon
Nou pe forum
 
Mesaje: 1
Membru din: 21 Ian 2014, 19:33

Re: Problema YouTube pe Smart TV 46F6400

Mesajde DanL » 27 Ian 2014, 10:17

Incearca un firmware update, sau daca ai deja ultima versiune un reset, si vezi dupa aeea cum merge.

0
0
DanL
Nou pe forum
 
Mesaje: 3
Membru din: 23 Dec 2013, 10:46



Înapoi la Seria "F"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Despre noi

Comunitatea detinatorilor de televizoare Samsung.

cron
Adaptor convertor audio toslink la rca.
Inchide