Tastatura Bluetooth

Kit-uri tastatura & mouse wireless, ochelari 3D, hard disk-uri externe, suporturi etc.

Tastatura Bluetooth

Mesajde LAUR » 27 Dec 2012, 13:41

Salutare si LA MULTI ANI!
Fiind pentru prima data posesor de smart tv, incerc sa aflu cat mai multe lucruri despre televizorul meu si va multumesc pentru orice informatie pe care am gasit-o la Dumneavoastra!
Am achizitionat recent un SAMSUNG 32ES5500 si as vrea sa stiu daca pot utiliza pentru internet o tastatura LOGITECH WIRELESS MEDIABOARD PRO cu touchpad.
Conectarea tastaturii se face prin bluetooth 2.0 - tastatura dedicata SAMSUNG VG-KBD1000 se conecteaza tot prin bluetooth (2.1 dupa specificatiile celor de la SAMSUNG).
Astept si o recomandare de tastatura care sa fie compatibila (si nu foarte ridicata ca pret).
Cu Multumiri!!!

1
0
LAUR
Nou pe forum
 
Mesaje: 3
Membru din: 27 Dec 2012, 12:47

Re: Tastatura Bluetooth

Mesajde adi_krusell » 27 Dec 2012, 14:59

Salut.
Din ce am vazut la specificatiile lui ES5500 , acesta nu are bluetooth , deci nu va functiona tastatura cu o astfel de conexiune.
Stiind , pe de alta parte ca la multe modele , Samsung nu ofera specificatii complete , poti incerca cu un telefon cu bluetooth sa scanezi dupa dispozitive disponibile in zona si daca gasesti televizorul , atunci acesta se va imperechea fara probleme cu o tastatura bluetooth.

0
0
UE40ES7000SXXH/SEK-1000/DIGI Smart CAM CI+ HD/Humax DIGI+C HD/A.C.Ryan PlayON!HD/Synology USB Station 2/ZyXEL NSA310/Nexus 7/Samsung Galaxy S4 I9505
"Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica: Nu merge nimic si nu stiu de ce."
Avatar utilizator
adi_krusell
Expert
 
Coeficient: 279 (votes: 480)

Mesaje: 696
Membru din: 17 Sep 2012, 11:37

Accesorii televizoare



Re: Tastatura Bluetooth

Mesajde sammy » 27 Dec 2012, 15:03

In specificatiile tastaturi dedicate de care zici, apare:
Compatibilitate:
-Samsung ES6100 si modelele superioare
-Samsung E550 si modelele superioare

Banuiesc ca 32ES5500 nu are bluetooh (pentru ca n-am gasit in specificatiile de pe site-ul oficial, DAR nu am gasit mentionat nici la 40ES6100 de ex.), deci nu va functiona nicio tastatura bluetooth.

Insa intrebarea mea este: de ce vrei neaparat bluetooth cand poti cumpara la pret mai acceptabil kit wireless cu receptor pe USB, dintre care unele sunt prezentate pe aici. Cu siguranta si alte modele mai slim, mai nu stiu cum, sunt functionale.

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: Tastatura Bluetooth

Mesajde LAUR » 27 Dec 2012, 16:02

Nu tin neaparat sa fie tastatura bluetooth, dar mi s-a parut ok din punct de vedere calitate-pret, utilitatea tochpadului si ideea de a ramane liber usb-ul. Am sa incerc sa vad daca televizorul are bluetooth, daca nu, ma voi indrepta catre o tastatura usb, poate chiar una testata de domniile voastre. Inca o data mii de multumiri!

0
0
LAUR
Nou pe forum
 
Mesaje: 3
Membru din: 27 Dec 2012, 12:47



Înapoi la Accesorii hardware

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

Despre noi

Comunitatea detinatorilor de televizoare Samsung.

cron
Adaptor convertor audio toslink la rca.
Inchide