PVR - Personal Video Recorder

2012

Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde ioany » 18 Ian 2014, 08:48

Am mai facut azi un test si intradevar merge numai de pe canale digitale si daca schimb canalul in timpul inregistrarii opreste inregistrarea de pe acel canal si poti incepe inregistrarea pe noul canal. Inregistrarea de pe un canal in timp ce ma uitam la altul despre care spuneam intr-un post precedent era facuta pe receiverul satelit.

2
0
SAMSUNG 32F6400,SAMSUNG 40F8000
ioany
Experimentat
 
Coeficient: 56 (votes: 82)

Mesaje: 173
Membru din: 25 Noi 2013, 20:31

Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde many15 » 18 Apr 2014, 12:17

Poti reda inregistrarile si pe alte device-uri daca rootezi TV-ul, apoi le transformi.
Metoda testata pe ES5500.
1. Rootarea: http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=53&t=5797
2. Transformarea: http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=49&t=6608
Salut!

0
0
many15
Nou pe forum
 
Mesaje: 4
Membru din: 24 Sep 2013, 23:04

Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde many15 » 18 Apr 2014, 12:18

Niculicea scrie:Buna seara! Am un TV samsung, 32f6400, si as dori sa știu dacă PVR poate fi utilizat in cazul in care exista un card CI de la UPC atasat. Multumesc.

Da, functioneaza. Am testat.

0
0
many15
Nou pe forum
 
Mesaje: 4
Membru din: 24 Sep 2013, 23:04

Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde spido » 28 Mai 2014, 13:01

Va salut.Stie cineva daca se poate transfera continutul video de pe stick-ul formatat de samsung pe PC?
fara rootare tv

0
0
Avatar utilizator
spido
Interesat
 
Mesaje: 22
Membru din: 28 Mai 2013, 09:33

Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde bluey » 30 Mai 2014, 06:42

Parca il poti transfera pe PC. Dar ce faci cu el dupa ce l-ai transferat?

Tv-urile care au camere incorporate filmeaza .mp4 si se pot vedea fara probleme pe pc.
E problema doar cu pvr-ul.

0
0
bluey
În domeniu
 
Coeficient: 56 (votes: 84)

Mesaje: 132
Membru din: 16 Ian 2014, 22:42

Accesorii televizoare



Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde sammy » 30 Mai 2014, 07:54

Am ramas cu impresia ca raspunsesem la acest topic...
Am incercat sa accesez si eu inregistrarile facut cu TV-ul, fara succes. Partitia formatata la setarea dispozitivului de stocare (HDD extern) este o partitie "proprietara" samsung. Am incercat cu diverse utilitare de pe Hiren's Boot de accesare a partitiilor, Tool-uri care mai de care... din cate stiu nici macar alt TV Samsung nu poate accesa o partie facut de un alt TV Samsung.
Ideea este ca PVR-ul te lasa sa inregistrezi emisiuni, programe filme, doar in ideea de un Time Shift mai ... "lung", dar cred ca Samsung a avut intentia clara de a proteja dreptul de autor, de transmisie sau "retransmisie". Au fost cateva ocazii in care daca stiam ca pot copia inregistrarea, as fi inregistrat emisiuni documentare, dar de cand am descoperit aceasta limitare am spus "te pup, pa pa" la PVR :)

Daca cineva a reusit sa copieze un fisier MP4 (sau ce format o fi inregistrarea) il rog sa-mi de-a si mie un hint, ca pana la urma PVR-ul inregistreaza clar si mai ales COMPRIMAT, adica nu-ti rupe un HDD intreg pentru 1 film.

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde bradut » 30 Mai 2014, 12:25

Samsung-ul partitioneaza Ext2, ce este o partitie Linux.
Fisierele se pot vedea cu Ext2Read,sau orice alt program Windows ce vizualizeaza partitiile Linux

0
0
bradut
Interesat
 
Coeficient: 13 (votes: 19)

Mesaje: 33
Membru din: 31 Ian 2014, 07:51

Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde sammy » 30 Mai 2014, 12:56

Eu stiam ca sistemul de fisiere este XFS... criptat...

2
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde bento » 03 Iun 2014, 12:59

sammy scrie:Am ramas cu impresia ca raspunsesem la acest topic...
Am incercat sa accesez si eu inregistrarile facut cu TV-ul, fara succes. Partitia formatata la setarea dispozitivului de stocare (HDD extern) este o partitie "proprietara" samsung. Am incercat cu diverse utilitare de pe Hiren's Boot de accesare a partitiilor, Tool-uri care mai de care... din cate stiu nici macar alt TV Samsung nu poate accesa o partie facut de un alt TV Samsung.
Ideea este ca PVR-ul te lasa sa inregistrezi emisiuni, programe filme, doar in ideea de un Time Shift mai ... "lung", dar cred ca Samsung a avut intentia clara de a proteja dreptul de autor, de transmisie sau "retransmisie". Au fost cateva ocazii in care daca stiam ca pot copia inregistrarea, as fi inregistrat emisiuni documentare, dar de cand am descoperit aceasta limitare am spus "te pup, pa pa" la PVR :)

Daca cineva a reusit sa copieze un fisier MP4 (sau ce format o fi inregistrarea) il rog sa-mi de-a si mie un hint, ca pana la urma PVR-ul inregistreaza clar si mai ales COMPRIMAT, adica nu-ti rupe un HDD intreg pentru 1 film.


nu cred ca ai cum sa copiezi acel fisier, este protejat pentru drepturile de autor…

0
0
bento
Informat
 
Mesaje: 68
Membru din: 18 Feb 2013, 12:36

Re: PVR - Personal Video Recorder

Mesajde sammy » 05 Iun 2014, 14:33

Stiu ca s-a discutat undeva pe forum, dar nu mai stiu unde...
Mai stie cineva daca PVR-ul face inregistrarea la ora programagat, daca TV-ul este OPRIT?

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!


AnteriorUrmătorul

Înapoi la Seria "E"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Despre noi

Comunitatea detinatorilor de televizoare Samsung.

cron
Convertor audio 5.1 surround, digital la analog, optic la RCA
Inchide