F5300 - Conectare la SEAGATE Central

Probleme semnalate, prezente la mai multe (sau toate) modelele acestei serii.

F5300 - Conectare la SEAGATE Central

Mesajde deceneu » 17 Dec 2013, 11:18

Desi se face caz de colaborarea SAMSUNG-SEAGATE pe site-urile de promovare , exista limitari la conectarea unui NAS de tip SEAGATE Central 3TB datorate Samsung TV Smart tip F5300 si anume:
1. Samsung Smart Hub Ro nu contine aplicatia Seagate media (chiar daca in manualul de instalare al Seagate central esti invitat sa descarci aplicatia) si prin urmare nu poate fi vizualizat continutul media instalat pe Seagate central pe TV F5300 decat prin intermediul smartphone Samsung Galaxy S3 (unde am putut descarca Seagate media app). Exista solutii alternative, sau trebuie sa plec cu TV in alta tara sa pot descarca aceasta aplicatie!?
2. Chiar daca sunt in aceeasi retea de acasa, F5300 nu reuseste decat sa recunoasca Seagate central ca media server, dar nu listeaza si continutul, adica nu pot vedea nicio lista de fisiere media instalate deja pe Seagate central. Am intrebat telefonic la samsung Tv (call center) si mi s-a raspuns ca Smart TV nu recunoaste continut daca acesta depaseste 2TB. Este adevarat? Daca da, atunci ce solutie exista, ca se pare ca nu pot face 2 partitii in Seagate Central , una de 2TB si una de 1TB !
3. Cum pot vizualiza subtitrarile la filme 2 D, tinand cont ca daca folosesc DLNA intre TV F5300 si phone Galaxy S3, niciun media player utilizat de mine nu stie sa gaseasca fisiere .sub chiar daca sunt cu acelasi nume cu .avi si in acelasi folder ? Am incercat cu Wondershare player, care se lauda cu vizualizarea subtitrarilor, dar nu stie sa le gaseasca pe cele externe chiar daca in open subtitle i se indica folderul si fisierul .sub.

0
0
deceneu
Nou pe forum
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Dec 2013, 10:22


Înapoi la Probleme - Seria F 2013

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Despre noi

Comunitatea detinatorilor de televizoare Samsung.

cron
Adaptor convertor video audio SCART la HDMI sau HDMI la SCART.
Inchide