Subtitrare Netflix

Setare retea, extragere subtitrare, conectare sistem audio etc. Tutoriale si informatii despre subiecte frecvent dezbatute

Subtitrare Netflix

Mesajde sibra9 » 29 Apr 2018, 08:43

Salutare,

Am un TV Samsung F6400 pe care nu se vede subtitrarea in romana, la nici un film de pe Netflix, doar en, ge, pl, hu.
Mentionez ca am facut update de soft la televizorului dar nici o schimbare la versiunea Netflix 2013, din cate se pare.
Nu pot sa dezinstalez aceasta versiune si sa instalez una noua, stie cineva daca se poate?

merci,
Fişiere ataşate
UE F6400.jpg

0
0
sibra9
Nou pe forum
 
Mesaje: 5
Membru din: 14 Apr 2014, 07:20

Re: Subtitrare Netflix

Mesajde sammy » 16 Mai 2018, 07:55

Nu stiu cate filme ai incercat (probabil ai insistat) dar am gasit si eu destule filme cu subtitrare doar in EN. Dar trebuie sa zic ca spre deliciul copiilor, multe dintre desenele animate sunt dublate in RO.

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: Subtitrare Netflix

Mesajde sibra9 » 19 Mai 2018, 06:34

Salutare,

De vreme ce exista subtitrare in daneza, poloneza si maghira, raman la parerea ca nu se mai doreste oferirea suportului si pentru limba romana pentru aceste modele. Cu ce-ar fi mai prejos limba noastra decat cele mentionate?
In concluzie, mai bagi un leu mai tragi odata, sau alti bani alta distractie.

Iata, mai jos, raspunsul Samsung:
" Va multumim pentru ca ati contactat Samsung si pentru interesul acordat produselor noastre.
Referitor la situatia mentionata de dumneavoastra dorim sa va mentionam ca pe anumite modele de televizoare, cum este si modelul detinut de dumneavoastra nu este disponibila subtitrare in limba romana in acest moment.
Cei de la Netflix au impus anumite standarde din punct de vedere hardware si soft pentru a avea acces la subtitrarea in limba romana, in ceea ce priveste partea hardware televizorul nu indeplineste aceste cerinte.
Ne pare rau sa va oferim acest raspuns, dar chiar daca vom oferi o noua versiune software, partea hard a televizorului va fi in continuare aceeasi.
Va multumim pentru intelegere si va dorim o zi buna in continuare!

Cu stima, "

0
0
sibra9
Nou pe forum
 
Mesaje: 5
Membru din: 14 Apr 2014, 07:20

Accesorii televizoare



Re: Subtitrare Netflix

Mesajde sammy » 19 Mai 2018, 06:45

Aiurea... adica hardware-ul televizorului duce aplicatia netflix, streamul etc... dar "exact" subtitrarea "nu mai poate". Indiferent ca e vorba de limitari de la netflix sau televizor, este la fel de uimitor :) :shock:

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: Subtitrare Netflix

Mesajde CristiCristian » 18 Ian 2019, 13:33

Aceeasi problema o am si eu pe un UE46F7000, achizitionat din Belgia. Nu vede traducerea in română! Exista vreo varianta de a instala un soft de Romania? Ca banuiesc ca asta este problema, faptul ca are softul pentru Belgia, ca banuiesc ca acelasi model s-a vândut si în România dar cu soft românesc!

0
0
CristiCristian
Nou pe forum
 
Mesaje: 2
Membru din: 18 Ian 2019, 13:24

Re: Subtitrare Netflix

Mesajde sibra9 » 20 Feb 2022, 09:36

Salutare,

adaug aici o noua poveste marca "Samsung" pentru F6400.

De zilele trecute nu se mai poate vizualiza HBO GO pe acest televizor, pur si simplu au inchis aplicatia.

Pe principiul, ieri se putea, azi nu, mergi si cumpara-ti un televizor nou.

Rusine Samsung, pur si simplu mizerabili!

0
0
sibra9
Nou pe forum
 
Mesaje: 5
Membru din: 14 Apr 2014, 07:20



Înapoi la Tutoriale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Despre noi

Comunitatea detinatorilor de televizoare Samsung.

cron
Adaptor convertor audio toslink la rca.
Inchide