UE32K5672SU meniu service eroare One Connect

2016

UE32K5672SU meniu service eroare One Connect

Mesajde dulcer » 03 Feb 2018, 02:23

AM intrat in meniul service din telecomanda info+setari+mute+poweroff Si minune mare Mi a dat drumul la niste functii pe care tV-ul stock le avea blocate Le vedeam in setari sau nu le vedeam in setari pe acre le vedeam nu puteam sa le accesez. Bun. M-am jucat pe acolo si acum nu mai pot face nimic Cand aprind tv ul arata doar asa ca in poza de aici ----> prntscr.com/i9e5hv TV se aprinde si imi apare mesajul "Chech that the One Connect is connected to the TV. Nu mai merge sa intru in setari nu mai merge nimic Se aprinde si se vede ce am pus in poza NIci daca bag din telecomanda codul nu mai vrea sa intre in meniul setari Nici reset de fabrica daca tin pe butonul exist apasat chiar si 5 minute Am sunat la smasung si duduia mi a spus sa bag one connect in tv Si i am zis ca nu am primit asa ceva cand l am luat din magazin tv ul. INTREBARE De unde pot trage un program de pe net sa l pun pe stick si sa instalez in tv ? Ma gandeam ca exista ceva sa dau un reset de fabrica Sau ce variante mai stiti si voi ca in meniul tv ului nu ma mai lasa sa intru Nici din telecomanda nici din butonul de poweron\of al tv ului nu mai pot Nici volum nu merge nimic Ma uit doar la o poza. CUm pot remedia problema in aceasta situatie? Aia de la samsung mi a zis chiar daca e in garantie , tebuie sa merg cu el in brate la service si sa platesc Adica sa puna inginerul ala un stick in tv si sa dea factory reset si sa ceara 10 milioane(tv ul meu e in garantie are 1 an) Mi a zis ca nu pierd garantia dar asta nu se repara pe garantie daca am umblat din telecomanda cu codul ala in meniul service. AM o gramada de nervi. TV urile au o gramada de functii in ele iar ei le da drumul la modelele urmatoare Cica e mai permomant urmatorul model ca sa vezi jmecherie,Cand colo apesi in meniu pe niste chesti care erau off le setezi on. FRATE dau 1 naveta de bere Care ma ajuti cu rezolvarea? Asta e nr meu. Am o gramada de nervi . daca nu raspund aici imediat da-mi un sms cu rezolvarea .076 ..21 ..684 .24. Stima !

0
0
dulcer
Nou pe forum
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Feb 2018, 00:53

Re: UE32k5672SU meniu service eroare One Connect

Mesajde ursamajor » 03 Feb 2018, 21:08

Când îți bagi nasul în meniul de service și habar n-ai ce faci, pățești ca tine. Ai două variante: 1. iei altul și poate nu-i mai activezi și ăluia funcțiile, cum ai făcut cu ăsta sau 2. îl duci pe ăsta la service și te rogi să ți-l facă boboc. Prostia costă!

0
0
Politica s-a nascut cand primul ticalos l-a intalnit pe primul prost.
ursamajor
Tehnician
 
Mesaje: 330
Membru din: 22 Mar 2015, 21:23

Re: UE32k5672SU meniu service eroare One Connect

Mesajde dulcer » 02 Mar 2018, 01:57

ursamajor scrie:Când îți bagi nasul în meniul de service și habar n-ai ce faci, pățești ca tine. Ai două variante: 1. iei altul și poate nu-i mai activezi și ăluia funcțiile, cum ai făcut cu ăsta sau 2. îl duci pe ăsta la service și te rogi să ți-l facă boboc. Prostia costă!

Am fost la service A schimbat placa de baza TV in garantie Cost zero lei . Nu imi mai bag nasul unde nu imi mai fierbe oala Dar totusi in TV ul stok nu are date drumul la toate functiile Acele functii le pun ON in modelul urmator (cica are imbunatatiri) Imi aparuse mai multe functii in meniu dupa codul bagat de mine. Dar am vrut mai mult si le am pus pe toate on Si s-a blocat tv ul de tot Nici cei de la samsung nu au mai putut sa intre in el cu niciun cod sau soft Asa ca au schimbat placa de baza si mi au zis ca alta data sa fiu cu minte si sa nu imi mai bag nasul in TV cu ce vad pe youtube Stima.

0
0
dulcer
Nou pe forum
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Feb 2018, 00:53

Re: UE32K5672SU meniu service eroare One Connect

Mesajde shadow_x3x » 02 Mar 2018, 09:25

Ai avut mare noroc ca au fost de treaba si ai scapat fara sa platesti. Alta data daca nu stii ce faci, nu-ti mai baga nasul. Politica asta de marketing este la toti producatorii. E mai rentabil sa faca un singur soft si sa limiteze pe ici pe colo cateva setari ca sa scoata modele "diferite" la preturi diferite.
Eu am un LG mai vechi care avea doar mufa service USB si cu un downgrade + upgrade de FW am reusit sa deblochez ca sa poata recunoaste poze/filme/muzica, insa am cautat in detaliu fix despre modelul meu si am citit ce anume trebuie sa modific ca sa nu il fac bibelou.

0
0
shadow_x3x
Interesat
 
Mesaje: 24
Membru din: 10 Iun 2013, 14:25

Re: UE32K5672SU meniu service eroare One Connect

Mesajde ursamajor » 02 Mar 2018, 21:04

Bunul LG xxLH3000, nu? ;) Îl am și eu și merge ca-n prima zi.

0
0
Politica s-a nascut cand primul ticalos l-a intalnit pe primul prost.
ursamajor
Tehnician
 
Mesaje: 330
Membru din: 22 Mar 2015, 21:23

Re: UE32K5672SU meniu service eroare One Connect

Mesajde shadow_x3x » 05 Mar 2018, 08:36

Eu am LG Lh2000 dar dupa ce i-am deblocat USB-ul pot spune ca e LH3000 ca alte diferente nu erau intre ele :D:D

0
0
shadow_x3x
Interesat
 
Mesaje: 24
Membru din: 10 Iun 2013, 14:25

Re: UE32K5672SU meniu service eroare One Connect

Mesajde sammy » 06 Mar 2018, 10:23

Ce vremuri... sa activezi playerul tv.ului cu un hack de 2 bani... subscriu :)

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!

Re: UE32K5672SU meniu service eroare One Connect

Mesajde ursamajor » 08 Mar 2018, 16:36

N-a fost chiar de doi bani hack-ul, cel puțin pentru mine. Eu făcusem update-ul de firmware și a trebuit să cumpăr telecomanda aia Melliconi cu care se intra în meniul de service. Mi-a adus-o cineva din Italia. :D

0
0
Politica s-a nascut cand primul ticalos l-a intalnit pe primul prost.
ursamajor
Tehnician
 
Mesaje: 330
Membru din: 22 Mar 2015, 21:23

Re: UE32K5672SU meniu service eroare One Connect

Mesajde sammy » 21 Mar 2018, 09:19

Posibil sa confund. La un Samsung (nu mai stiu seria) i-am activat playerul din meniul de service, schimband doar seria, dar s-a dus controllerul de touch-uri de pe panel. Nu mai aveam comanda pe TV, doar din telecomanda.

0
0
Avatar utilizator
sammy
Reviewer
 
Coeficient: 571 (votes: 1010)

Mesaje: 3405
Membru din: 09 Sep 2012, 12:26
Localitate: In your TV!



Înapoi la Seria "K"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Despre noi

Comunitatea detinatorilor de televizoare Samsung.

cron
Convertor audio 5.1 surround, digital la analog, optic la RCA
Inchide